Forum w Krynicy

#PROSTOzKRYNICY: rozmawiamy z szefami 11 bit studios, DM PKO BP, GPW...

Dzisiaj drugi dzień XXIX Forum Ekonomicznego i zarazem drugi dzień działalności studia Parkiet TV w Krynicy. Startujemy o 11.00, a wśród zaproszonych gości są m.in. prezes GPW Marek Dietl, szef 11 bit studios Grzegorz Miechowski, Grzegorz Zawada, który przejął stery DM PKO BP, oraz Bartłomiej Morzycki z organizacji Browary Polskie.
Foto: PARKIET

O godz. 17:00 naszym gościem był Paweł Surówka, prezes Grupy PZU. Rozmowę prowadził Andrzej Stec, który pytał szefa największej polskiej firmy ubezpieczeniowej m.in. o ogłoszony dziś przez GPW i inne giełdy regionalny indeks giełdowy. Ma on stanowić bazę dla nowego funduszu tworzonego przez Grupę PZU. Z Pawłem Surówką porozmawiamy także o wynikach finansowych grupy i perspektywach na drugie półrocze.

Gościem kolejnej relacji o 16.00 był Marcin Mrowiec, główny ekonomista banku Pekao. W rozmowie z Grzegorzem Siemionczykiem opowiadał o raporcie “Polska gospodarka i wyzwania na najbliższe dekady”, opublikowanym w trakcie krynickiego Forum Ekonomicznego. Ekonomiści Pekao próbują w nim odpowiedzieć na pytanie, czy szybkie starzenie się ludności Polski i związany z tym spadek podaży pracy skazują naszą gospodarkę na stagnację, czy może tę demograficzną barierę można obejść.

Marek Dietl, prezes GPW, będzie gościem Piotra Zająca o 15.00. Tematem rozmowy będzie m. in. realizacja strategii #GPW.2022. Na rynku sporo się ostatnio dzieje, mowa m. in. o uruchomieniu WIG ESG, programie GPW Growth czy budowie Private Market. Czy te inicjatywy mają charakter fundamentalny i zmienią oblicze naszego rynku? Porozmawiamy też o 12-leciu NewConnect, wpływie PPK na rynek, a także - tradycyjnie - o bitcoinie, w kontekście jego aspiracji do bycia pełnoprawnym aktywem finansowym.

O 14.00 Grzegorz Zawada, dyrektor DM PKO BP opowiedział o doświadczeniach zebranych podczas krótkiej przygody na giełdzie Tadawul. Czy jest coś czego nasz rynek kapitałowy może nauczyć się od arabskiego? Poruszymy też temat obecnej koniunktury na GPW i tego, co może te koniunkturę rozruszać. Czy nadzieja tylko w PPK?

Na 13.00 do naszego studia w Krynicy zaprosiliśmy Bartłomieja Morzyckiego, dyrektora generalnego Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego w Polsce. Okazuje się, że obecnie na każdego Polaka przypada około 97 litrów rocznie. To daje nam czwarte miejsce w Europie pod względem konsumpcji tego alkoholu. Jak to się stało, że tak polubiliśmy ten napój? Jakie są główne trendy na tym rynku i czy możemy konkurować na arenie międzynarodowej? Z tymi i innymi pytaniami zwrócimy się do naszego gościa.

O 12.00 Grzegorz Miechowski, prezes zarządu 11 bit studios, był gościem Piotra Zając w kolejnej relacji #PROSTOzKRYNICY. Akcje producenta gier podrożały w tym roku już o 74 proc. i szykuje się siódmy, wzrostowy rok z rzędu. Jak wytłumaczyć ten fenomen? Czy coś może mu zaszkodzić?

Drugi dzień naszych rozmów w studiu #PROSTOzKRYNICY zaczęliśmy od rozmowy z Petrem Koblicem z Giełdy Papierów Wartościowych w Pradze.

We wtorek nasze studio odwiedzili m.in. Krzysztof Pietraszkiewicz, prezes Związku Banków Polskich, Jacek Fotek, wiceprezes GPW, czy prof. Marek Rocki, rektor warszawskiej SGH. Rozmowy dotyczyły nie tylko bieżącej koniunktury na rynku kapitałowym i w gospodarce, ale także m.in. spadającej zyskowności banków czy wspierania innowacji.

Wszystkie rozmowy ze studia Prosto z Krynicy: https://www.parkiet.com/krynica

Środa z Parkiet TV w Krynicy zapowiada się nie mniej interesująco. Na rozmowy z naszymi gośćmi zapraszamy od 11.00 co godzinę.

Partnerem relacji jest GPW w Warszawie

Powiązane artykuły