Filip Grzegorczyk, wiceprezes Grupy Azoty: Świadomie podchodzimy do wyzwań Europejskiego Zielonego Ładu

- Duża transformacja w zakresie energetyki przemysłowej pozwoli na skok technologiczny - mówi Filip Grzegorczyk, wiceprezes Grupy Azoty

Jan Emeryk Rościszewski, prezes PKO BP: Sektor bankowy czekają zmiany

Rozwijamy działania służące pozyskiwaniu przychodów prowizyjnych. Notujemy bardzo istotny wzrost sprzedaży produktów ubezpieczeniowych czy leasingowych – mówi Jan Emeryk Rościszewski, prezes PKO Banku Polskiego.

PGNiG: Koncern chce importować sporo gazu z Norwegii

W grudniu 2022 r. wygasa kontrakt jamalski, na podstawie którego PGNiG importuje z Rosji do 10,2 mld m sześc. gazu rocznie. Do tego czasu planowane jest oddanie do użytku gazociągu Baltic Pipe, który połączy nasz kraj z norweskimi złożami, i zwiększenie możliwości regazyfikacyjnych terminalu LNG w Świnoujściu.

Na niepewność i zmienność receptą jest dywersyfikacja

Sytuacja na rynkach finansowych po pandemii nie ma precedensu. Mimo to przepis na sukces jest ten sam co zawsze: dywersyfikacja portfela.

Lokalne giełdy znajdą sobie niszę

Na giełdach Europy Środkowo-Wschodniej brakuje spółek technologicznych, które przyciągają uwagę inwestorów. To nie znaczy, że lokalne giełdy stracą rację bytu.

Więcej gazu dla polskiej energetyki

Przestrzeń dla gazu ziemnego na naszym rynku jest ogromna – przekonywał w ubiegłym tygodniu w Krynicy Piotr Woźniak, prezes spółki Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

W Europie LNG będzie coraz więcej

Dla Polski import gazu ciekłego to kwestia bezpieczeństwa energetycznego, ale zapotrzebowanie na LNG rośnie w całej Europie. Niezbędna jest jednak rozbudowa infranstruktury.

Dyrektor NCBR: Pobudzamy innowacyjność i dbamy o środowisko

Przeznaczymy w ramach Szybkiej Ścieżki 300 mln zł na projekty kosmiczne i 180 mln zł na projekty związane z tworzywami sztucznymi – mówi dr inż. Wojciech Kamieniecki, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który był gościem Piotra Zając w studiu #PROSTOzKRYNICY

Bartłomiej Morzycki, ZPPP Browary Polskie: Polacy rozsmakowali się w piwie

#PROSTOzKRYNICY. - Piwo może być naszym flagowym produktem eksportowym – mówi Bartłomiej Morzycki, dyrektor generalny ZPPP Browary Polskie

Aleksandra Bluj, wiceprezes GPW Benchmark: W przyszłości będą alternatywy dla WIBOR-u

GPW Benchmark ogłosiła niedawno propozycje zmian metodologii obliczania stawek WIBOR i WIBID. Spółka ocenia, że KNF te zmiany zaakceptuje, a w nowej formuje te kluczowe stopy procentowe będą lepiej oddawały rynkowe realia. Aleksandra Bluj, wiceprezes GPW Benchmark, była gościem #PROSTOzKRYNICY.

Marcin Mrowiec, ekonomista Banku Pekao: Trzeba łagodzić wpływ demografii na polską gospodarkę

- Konieczne jest zwiększenie aktywności zawodowej oraz inwestycji przedsiębiorstw – mówi Marcin Mrowiec, główny ekonomista Banku Pekao, w rozmowie z Grzegorzem Siemionczykiem w programie #PROSTOzKRYNICY.

Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital: Fundusze PE coraz chętniej inwestują w naszym regionie

Fundusze private equity doceniają wysoki wzrost gospodarczy naszego regionu, a jednocześnie widzą też ryzyko związane z innymi częściami świata – mówił Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital, który gościł w studiu #PROSTOzKRYNICY.

Anna Milewska, prezes Skarbca TFI. Wygrywamy sporo przetargów o PPK

Celujemy w prywatne małe i średnie przedsiębiorstwa. Im jesteśmy w stanie zapewnić odpowiedni serwis pracowniczych planów kapitałowych – mówi Anna Milewska, prezes Skarbca TFI.

Daniel Obajtek, PKN Orlen: Fuzja z Lotosem musi się nam opłacać

Podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN Orlen, rozmawiał Andrzej Stec, redaktor naczelny „Parkietu”.

Izabela Olszewska, GPW. WIG-ESG to odpowiedź na trendy

#PROSTOzKRYNICY | Indeks spółek odpowiedzialnych społecznie zachętą dla inwestorów

Marek Dietl, GPW. Nowy indeks pomoże zwiększyć płynność rynku

#PROSTOzKRYNICY. Marek Dietl: Wskaźnik giełd regionu trójmorza ciekawą opcją dla inwestorów z dalekiego wschodu

Rynek jest poobijany, ale nadzieja jeszcze się tli

Kondycja polskiego rynku kapitałowego w ostatnim czasie pozostawia wiele do życzenia. Pytania o jego przyszłość są więc jak najbardziej zasadne.

Grzegorz Zawada: Giełda w Rijadzie jest kilka lat za GPW

Gościem Piotra Zająca w studiu #PROSTOzKRYNICY był Grzegorz Zawada, dyrektor DM PKO BP.