REKLAMA
REKLAMA

Forex

Srebro może dalej zyskiwać, ale już nie tak dynamicznie

Po tym, jak na rynku złota rozpoczęła się konsolidacja powyżej poziomu 1500 dolarów za uncję, inwestorzy w większym stopniu zainteresowali się innymi opcjami.
Foto: Adobestock

Metale szlachetne w ostatnich tygodniach znów znalazły się w centrum uwagi inwestorów. Przez długi czas skupiano się jednak przede wszystkim na złocie, którego cena dynamiczna rosła i przez chwilę była nawet powyżej 1550 dolarów za uncję. Mniej mówiło się o srebrze. Tutaj jednak rajd był jeszcze bardziej spektakularny. W ciągu trzech miesięcy srebro zyskało około 25 proc. W pewnym momencie za uncję tego metalu trzeba było płacić ponad 19,5 USD. Teraz jest to około 18,25 USD. Czy srebro wróci na wyższe poziomy?

Korzystny układ

To co się działo na rynku srebra, a także innych metali szlachetnych to oczywiście pochodna słabych nastrojów na światowych rynkach w sierpniu.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Tylko teraz: kwartalna e-prenumerata Parkietu aż 30% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA