REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Nowe kontrakty na GPW

Kolejne instrumenty pochodne zostaną stworzone na bazie nowych makroindeksów. GPW obniża również mnożnik dla kontraktów terminowych pojedynczych spółek.
Foto: Bloomberg

GPW wprowadziła możliwość notowań kontraktów terminowych na akcje pojedynczych spółek z mnożnikami 1 i 10.

Większa płynność

W związku z wprowadzeniem nowych mnożników w obrocie na GPW od poniedziałku 18 marca będą dostępne kontrakty terminowe z mnożnikiem 1 dla kontraktów terminowych na akcje LPP oraz z mnożnikiem 10 na akcje spółki 11 bit studios. Do tego dostępne będą też kontrakty terminowe na akcje Santander Banku Polska oraz mBanku z mnożnikiem 10 (poprzednio 100 – dotyczyć będzie to wyłącznie serii wprowadzanych do obrotu od 18 marca 2019 r.).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA