REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Budimex: Duże zainteresowanie PPK

W największej spółce budowlanej w Polsce do pracowniczych planów kapitałowych przystąpiło 63 proc. zatrudnionych, o 20 pkt proc. powyżej średniej krajowej.
Foto: Fotorzepa, Marian Zubrzycki

– PPK poświęciliśmy bardzo dużo uwagi, a przygotowania do ich wprowadzenia rozpoczęliśmy wcześniej niż większość firm, bo już wczesną wiosną – mówi Cezary Mączka, członek zarządu Budimeksu, szef pionu zarządzania zasobami ludzkimi. – Co ważne, zdecydowaliśmy się podejść do tematu szerzej, traktując PPK jako okazję do wzmocnienia sytemu benefitów dla naszych pracowników – dodaje. Firma zmodyfikowała ustawowe ramy PPK o program motywacyjny, zakładający zwiększenie podstawowej 2-proc. stawki wpłaty w zależności od zaangażowania czy stażu pracy.

– Wysoki udział pracowników to także efekt wewnętrznej kampanii informacyjnej. Zadbaliśmy, aby działania formalne i techniczne – w tym współpracę z zaufanym i silnym operatorem PKO TFI – wspierał zespół specjalistów od komunikacji. Tłumaczyliśmy cały mechanizm, by rozwiać wszelkie wątpliwości. Przygotowaliśmy także cykl artykułów i filmów, mówiących obiektywnie o tym, czym jest PPK, dlaczego warto zaangażować się w program oraz jakie profity przynosi pracownikom. W internecie na bieżąco odpowiadaliśmy na pytania i komentarze – podsumowuje Mączka.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA