Budownictwo

Budimex: Dobra pozycja

Giełdowa spółka zajęła drugie – po Grupie Skanska, a przed Strabagiem – miejsce w rankingu działających w Polsce generalnych wykonawców najlepiej ocenianych przez podwykonawców, przeprowadzonym przez ASM Centrum Badań i Analiz Rynku. Budimex zajął pierwsze miejsce w kategorii firma oferująca najkorzystniejsze warunki finansowe i terminowe płatności.
Foto: materiały prasowe

– Wykonujemy prace na ponad 200 kontraktach i współpracujemy z około 15 tys. podwykonawców i dostawców. Od lat staramy się, aby współpraca przebiegała jak najlepiej. W celu zapewnienia bezpieczeństwa interesów podwykonawców m.in. rozbijamy płatności na mniejsze kwoty, płacimy terminowo, prowadzimy też transparentną politykę finansową – komentuje Dariusz Blocher, prezes Budimeksu.

W III kwartale grupa miała 146 mln zł zysku netto, o 125 proc. więcej niż rok wcześniej. W I półroczu raportowała 117 mln zł czystego zarobku, o 63 proc. więcej rok do roku. Na koniec czerwca wartość portfela zamówień wynosiła 11,6 mld zł, z czego 5,3 mld zł przypadało na drogi, 3,1 mld zł na kolej, a 2,2 mld zł na budownictwo ogólne.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.