Biura maklerskie

Najwięksi również biorą się za rejestry

Lista biur maklerskich, które chcą powalczyć o nowy biznes, robi się coraz dłuższa. Tematem zainteresowały się też firmy z zapleczem bankowym.
Foto: 123rf

BM PKO BP, dowodzone przez Grzegorza Zawadę

Foto: Archiwum

Dematerializacja akcji, a co się z nią wiąże, obowiązkowe rejestry akcjonariuszy dla niepublicznych spółek akcyjnych oraz komandytowo-akcyjnych, które zaczną obowiązywać od przyszłego roku, stworzyły dla branży maklerskiej nowe możliwości biznesowe. Jako pierwsze okazję zwietrzyły mniejsze podmioty, dla których prowadzenie rejestrów może stać się istotnym źródłem przychodów. Teraz dołączają do nich najwięksi brokerzy.

Większa konkurencja

BM mBanku, na czele którego stoi Maksymilian Skolik

Foto: materiały prasowe

Na początku grudnia informowaliśmy, że nad uruchomieniem usług związanych z prowadzeniem rejestrów akcjonariuszy pracują m.in. DM BDM, Q Securities, Navigator DM, NWAI DM czy też Michael/Strom DM. Lista ta zaczyna się jednak wydłużać również o podmioty z zapleczem bankowym. Wśród nich są takie tuzy rynku maklerskiego jak BM PKO BP, BM mBanku, BM Pekao czy DM BOŚ.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup e-prenumeratę Parkietu i poznaj pakiet korzyści!
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.