Analizy

#WykresDnia: Imponująca forma indeksów z USA

Indeksy Nasdaq Composite, S&P 500 oraz Dow Jones Industrial Average zakończyły wczorajszą sesję z nowymi historycznymi rekordami. A ile dały zarobić od początku roku?
Foto: Bloomberg
Foto: BDM

S&P 500 podczas wczorajszej sesji osiągnął historyczny szczyt, dobijając do blisko 3100 pkt. Nic dziwnego, że ta informacja dominuje w dzisiejszych materiałach instytucji finansowych, m.in. DM BDM przedstawił to jako swój najważniejszy wykres.

– Obóz byków z pewnością czerpał paliwo z informacji o postępach negocjacji między USA a Chinami (pojawiły się doniesienia o stopniowym znoszeniu nałożonych ceł), które w trakcie sesji wywindowały indeksy w USA na nowe szczyty – komentuje Adrian Górniak, analityk DM BDM.

Nie tylko S&P 500 osiągnął nowe szczyty, lecz również i inne amerykańskie indeksy. Co więcej, kluczowe indeksy z USA mogą pochwalić się imponującymi stopami zwrotu w dotychczasowej części roku. Portal MarketWatch porównał na wykresie trzy z nich: Nasdaq Composite (COMP) ze stopą zwrotu od początku roku na poziomie 27 proc., wspomniany już S&P 500 (SPX) osiągnął 23 proc., a Dow Jones Industrial Average (DJIA) urósł o ok. 18,5 proc.

SAŁ

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.