Nowych portfeli bitcoina najmniej od 2018 r.

Siedmiodniowa średnia ruchoma liczba nowych adresów w sieci bitcoin, która zaledwie sześć miesięcy temu osiągnęła swój najwyższy poziom w historii, spadła do najniższego poziomu od 2018 roku.

Publikacja: 21.05.2024 10:58

Nowych portfeli bitcoina najmniej od 2018 r.

Foto: Paul Yeung/Bloomberg

https://pbs.twimg.com/media/GOCO6R_W8AAfg2x?format=jpg&name=900x900

Sześć miesięcy temu zamieszanie wokół funduszy ETF bitcoina, rozwoju ekosystemu Bitcoin, takiego jak Ordinals, oraz nadchodzącego halvingu spowodowało, że średnia tygodniowa liczba nowych adresów bitcoin osiągnęła najwyższy poziom od czasu rekordowej w historii wartości w grudniu 2017 r.

Jednak sześć miesięcy później, podobnie jak na początku 2018 r., liczba nowych adresów przyłączających się do sieci spadła wraz z opadaniem zapału wokół nowych projektów bitcoin.

Według danych The Block w zeszłym tygodniu do sieci bitcoin dodawano średnio zaledwie 275 000 adresów dziennie, w porównaniu do 625 000 sześć miesięcy temu.

Czytaj więcej

Bitcoin w kilka dni zyskał 10 proc. Rośnie korelacja z Nasdaq 100

Inne powiązane wskaźniki również spadły, w tym, co najważniejsze, dochody górników mierzone współczynnikiem haszowania, który również spadł do rekordowo niskiego poziomu. Spadają również opłaty transakcyjne w sieci, podobnie jak wskaźniki wolumenu transakcji w łańcuchu.

Chociaż wskaźniki on-chain są obecnie na niskim poziomie, nowe protokoły w sieci Bitcoin cieszą się rekordowym zainteresowaniem ze strony firm Venture Capital, jak niedawno poinformował The Block, potencjalnie przygotowując grunt pod powrót w przyszłości.

Cena bitcoina silnie wzrosła w ;poniedziałek, przekraczając oczekiwany przez economies.com cel na poziomie 70 000 dolarów i potwierdzając otwarcie drogi do osiągnięcia większych zysków w ujęciu śróddziennym i krótkoterminowym, zbliżając się do historycznego maksimum na poziomie 73 817,92 dolarów. Analitycy spodziewają się kontynuacji trendu wzrost, aby przełamać ten poziom i rozszerzyć zwyżkową falę w kierunku 75 000,00 dolarów, a następnie obszarów 76 000 dolarów jako kolejnych głównych punktów. Dlatego też trend zwyżkowy pozostanie dominujący w nadchodzących sesjach, biorąc pod uwagę, że przełamanie bariery 70 000 dolarów może popchnąć cenę do osiągnięcia pewnej korekty niedźwiedziej i przetestowania obszarów przy 67 080 dolarów i może wynieść do 65 483dolarów przed jakąkolwiek nową próbą wzrostu. Oczekiwany zakres wahań jest pomiędzy 70 000 dolarów wsparcia i 73 800 dolarów oporu.

Analizy rynkowe
Bessa w pełnej okazałości
Materiał Promocyjny
Transakcje M&A - ryzyka, trendy, praktyka
Gospodarka krajowa
Stopy nie muszą przewyższyć inflacji, żeby ją ograniczyć
Analizy rynkowe
Spadki na giełdach boleśnie uderzają w portfele miliarderów
Analizy rynkowe
Dywidendy nie takie skromne
Analizy rynkowe
NewConnect: Liczba debiutów wyhamowała
Analizy rynkowe
Jesteśmy na półmetku bessy. Oto trzy argumenty