Reklama

Aukcja 5G ma ruszyć w czwartek

Urząd Komunikacji Elektronicznej i minister cyfryzacji 22 czerwca chcą ogłosić start odwołanej w 2020 r. aukcji pasma 3,6 GHz.
Aukcja 5G ma ruszyć w czwartek

Foto: Adobestock

We wtorek Urząd Komunikacji Elektronicznej opublikował stanowiska, które napłynęły w dwóch rundach konsultacji projektu aukcji pasma C (tzw. aukcja 5G). Tym samym UKE może już ogłosić start aukcji. Zamierza to zrobić w najbliższy czwartek, 22 czerwca. Tego samego dnia poznamy finalne warunki aukcji 5G.

Zgodnie z ostatnią wersją dokumentacji aukcyjnej poddanej w kwietniu konsultacjom, UKE chce przeznaczyć na aukcję cztery bloki pasma o szerokości 100 MHz każdy i cenie wywoławczej 450 mln zł.

Teraz kwartalna e‑prenumerata z rabatem 34%!

Obserwuj świat finansów i bądź gotowy na codzienne decyzje biznesowe.

Subskrybuj i zyskaj dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie w "Parkiecie".

Reklama
Reklama
Promowane treści
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama