IGroup, w trakcie restrukturyzacji, szukająca środków na spłatę długów,poinformowała o podpisaniu listu intencyjnego z europejskim graczem wczwartek wieczorem. Nie ujawniła jego nazwy, ani warunków, na jakich miałobydojść do transakcji. Nie wiadomo, czy nowy inwestor kupi akcje za gotówkę,czy np. podniesie kapitał Ad.Net.

"Obecnie strony opracowują dokumentację transakcji, której finalizacjapowinna nastąpić w ciągu kilku tygodni" - czytamy w komunikacie prasowymIGroup.

Z komunikatu wynika, że IGroup miałby zostać akcjonariuszem Ad.Net-u iopracowuje z nowym partnerem model rozwoju i wzrostu wartości spółki."Internet Group w perspektywie kolejnych 3-5 lat planuje wspólnie z nowyminwestorem rozwijać spółkę Ad.Net, nie wykluczając w dalszym horyzoncieczasowym wyjścia z inwestycji" - czytamy w komunikacie.

Na przejęcie przez inwestora pakietu kontrolnego w spółce Ad.Net potrzebnajest jeszcze zgoda BRE Bank, największego wierzyciela IGroup.