Reklama
Rozwiń
Reklama

Action: Porcja kiepskich wieści dla inwestorów

O ponad 8 proc. taniały we wtorek walory spółki Action w reakcji na niepomyślne wieści dotyczące wstępnych wyników za II kwartał.
Action: Porcja kiepskich wieści dla inwestorów

Foto: Archiwum

Przychody spadły rok do roku aż o 35 proc., do 750 mln zł. Poziom ten zarząd określił jako „nieco poniżej oczekiwań". Tłumaczy, że to skutek zmniejszenia zakupów w związku z polityką poprawy stanów magazynowych.

Jeszcze większy niepokój inwestorów wzbudziła informacja dotycząca spodziewanej rezerwy, której wartość może wynieść 16,5 mln zł. Wynika ona z decyzji Urzędu Skarbowego w Olsztynie i jest związana z zawyżonym podatkiem VAT oszacowanym do odliczenia za okres od lipca 2011 r. do stycznia 2012 r. Action podkreśla, że decyzja fiskusa nie jest jeszcze ostateczna i że spółka się od niej odwołała.

Wiosenna promocja -50% na Parkiet.com z NYT!

Wiosenna promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com w pakiecie z The New York Times.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama