Nowy podział kompetencji w zarządzie Orange Polska

W giełdowym telekomie zapadły dziś decyzje o zmianach organizacyjnych w zarządzie, które będą obowiązywały od 1 stycznia.

Aktualizacja: 06.02.2017 12:42 Publikacja: 20.12.2016 22:43

Nowy podział kompetencji w zarządzie Orange Polska

Foto: Bloomberg

Mariusza Gaca, do tej pory wiceprezes ds. rynku biznesowego, obejmie nowoutworzone stanowisko wiceprezesa zarządu ds. rynku konsumenckiego. Odpowiadać będzie za trzy obszary. Dwa z nich: sprzedaż i komercyjną digitalizację nadzorowała do tej pory Bożena Leśniewska. Trzeci - marketing B2C, marka i komunikacja marketingowa przejściowo należał do prezesa Jean-Francois Fallachera, po tym, jak spółkę opuścił Michał Paschalis-Jakubowicz.

Bożena Leśniewska zostanie natomiast wiceprezesem ds. rynku biznesowego.

Wcześniej Fallacher mianował Piotra Muszyńskiego wiceprezesem ds. strategii i innowacji, odbierając mu takie obszary jak sieć (przydzielił go dyrektorowi wykonawczemu Piotrowi Jaworskiemu) i IT.

O przyczynach zmian Fallacher mówił w rozmowie z rpkom

.

Jak czytamy w informacji prasowej, zmiany mają na celu "przede wszystkim konsolidację zarządzania w Orange Polska segmentem klientów indywidualnych, poprzez włączenie w kompetencje jednego członka zarządu sprzedaży, marketingu i komunikacji".

"Zarząd jest przekonany, że te zmiany organizacyjne pozwolą wzmocnić oraz uprościć strukturę wewnętrzną oraz pozytywnie wpłyną na realizację strategii w obszarach zarówno rynku detalicznego i biznesowego" - podał telekom.

Firma przypomina, że Gaca w latach 2009-2013 pełnił już funkcję dyrektora wykonawczego w Grupie TP odpowiedzialnego za sprzedaż i obsługę klientów indywidualnych i biznesowych. Był też prezesem PTK Centertel, operatora telefonii komórkowej.

Z kolei Leśniewska w latach 2006-2013 pełniła szereg funkcji wykonawczych w zakresie sprzedaży dla klientów biznesowych, m.in. przeprowadziła integrację struktur organizacyjnych odpowiedzialnych za rynek biznesowy w TP i Centertelu.

Technologie
Drugie półrocze przyniesie ożywienie na rynku VC. A symptomy już widać
Technologie
Prezes UKE: Deregulacja Orange może przynieść wzrost inwestycji
Technologie
ChatGPT wchodzi w e-handel. Analityk przewiduje: udział Allegro może słabnąć
Technologie
Deregulacja: UKE chce zdjąć ostatnie obowiązki Orange Polska na rynku internetu
Technologie
Brand24 najdroższy w giełdowej historii
Technologie
Emocji w grach w drugim półroczu nie zabraknie