Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Magdalena Sroka, prezes Alvernia Planet.
– Alvernia Planet to nazwa projektu, którego celem jest przekształcenie futurystycznego kompleksu położonego w miejscowości Nieporaz w gminie Alwernia w wielki, unikalny park rozrywki i edukacji. Ma on być oparty na najnowocześniejszych rozwiązaniach, głównie wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości (z ang. VR i AR – red.), jak również wykorzystywać hologramy, optical art, iluzję świetlną i inne innowacyjne narzędzia audiowizualne. Będzie to miejsce, które skupi wokół siebie ludzi i firmy związane z technologiami jutra – zapowiada Magdalena Sroka, prezes Alvernia Planet. Firma jest częścią międzynarodowej grupy Gremi International kontrolowanej przez Grzegorza Hajdarowicza (główny akcjonariusz spółki wydającej „Parkiet" i „Rzeczpospolitą"). Grupa rok temu zainwestowała w futurystyczny kompleks, by rozwijać technologie VR i AR.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Biotechnologiczna firma opublikowała końcowe wyniki badania leku na atopowe zapalenie skóry u psów. Wyniki napawają optymizmem.
20 sierpnia rusza Gamescom. Wybiera się na niego spora reprezentacja rodzimych firm. Wśród nich CD Projekt, 11 bit studios, Bloober Team czy One More Level. Zaskoczą graczy oraz inwestorów?
Większość Polaków nie zabezpiecza smartfonów. Połowa z nas doświadczyła ataku hakerskiego.
Nie jesteśmy usatysfakcjonowani wynikami finansowymi osiągniętymi w I półroczu – przyznaje zarząd. Jakie będą kolejne kwartały?
Czekamy na pojawienie się ostatecznej koncepcji systemu bezpiecznej łączności MSWiA i Exatela i mamy nadzieję, że będzie to formuła otwarta dla wszystkich graczy rynkowych - mówi Witold Drożdż, członek zarządu Orange Polska ds. strategii i spraw korporacyjnych.
Studio rozpoczęło budowę księgi popytu. Chce sprzedać akcje serii H. Potrzebuje 20 mln zł. Kto obejmie walory i po jakiej cenie?