Reklama
Rozwiń
Reklama

Ten Square na dużych zakupach

Wrocławskie studio poinformowało o swojej pierwszej akwizycji: przejmie za 45 mln euro włoskiego Rortosa i umocni pozycję w segmencie symulatorów. Oba podmioty liczą na duże efekty synergii.
Prezes TSG Maciej Zużałek

Prezes TSG Maciej Zużałek

Foto: materiały prasowe

Lekkim wzrostem zareagowały w czwartek notowania Ten Square Games na informację o ogłoszonym przejęciu. Po południu za akcję wrocławskiego studia płacono 495 zł po zwyżce o niespełna 1 proc. Ten Square Games przejmie 100 proc. udziałów w spółce Rortos za kwotę 45 mln euro. Transakcja nie wymaga żadnych zgód organów antymonopolowych i powinna zostać sfinalizowana już w najbliższym tygodniu.

Ten Square Games zadebiutowało na warszawskiej giełdzie w 2018 r. i od dawna zapowiadało przejęcia. Zakup Rortosa jest pierwszą transakcją od czasu debiutu. Maciej Zużałek, prezes Ten Square Games, nie kryje, że jego grupa wiąże z tym przejęciem duże nadzieje.

Wiosenna promocja -50% na Parkiet.com z NYT!

Wiosenna promocja dotyczy rocznej subskrypcji Parkiet.com w pakiecie z The New York Times.

Kliknij i poznaj warunki

Reklama
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama