Dlaczego zdecydowaliście się ruszyć z biznesem brokerskim? Koniunktura nie rozpieszcza domów maklerskich.
Pytanie, kiedy mieliśmy ruszyć z biznesem brokerskim, jeśli nie teraz. Gdybyśmy na taki ruch zdecydowali się w okresie hossy, okazałoby się, że budowanie zespołu jest bardzo drogie, a konkurencja bardzo duża. Teraz, gdy globalni gracze wycofują się z Polski, łatwiej jest pozyskać wysokiej klasy specjalistów, z którymi będziemy rozwijać profesjonalny biznes. Do tej pory grupa Investors pozyskiwała pieniądze przede wszystkim od klientów indywidualnych. Brakowało nam departamentu, który specjalizowałby się w obsłudze inwestorów instytucjonalnych. Nie ukrywamy, że był to dla nas problem. Z budową zespołu czekaliśmy jednak na odpowiedni czas i czas taki właśnie nadszedł.