W ubiegłym roku Izba Domów Maklerskich wysoko postawiła sobie poprzeczkę. Udział w konferencji wziął m.in. obecny premier Mateusz Morawiecki. Czego i kogo można spodziewać się na tegorocznej konferencji?
Piotr Prażmo (PP, na zdjęciu z lewej): Ubiegłoroczna konferencja IDM stała na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Swoją obecnością na konferencji zaszczycili nas premier Mateusz Morawiecki i przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski. Tak wysoka ranga przedstawicieli rządu potwierdza wartość konferencji i jej znaczenie na rynku kapitałowym. W tym roku konferencja uzyskała patronat honorowy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, a udział w niej potwierdził między innymi Jerzy Kwieciński – minister inwestycji i rozwoju. Bardzo ważne będzie wystąpienie Pawła Borysa, prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju, w kontekście kluczowej roli, jaką ma odegrać PFR w niedawno ogłoszonym planie stworzenia pracowniczych planów kapitałowych. Konferencja IDM w Bukowinie ma swoją renomę m.in. dzięki unikatowej formule. Tu spotykają się i wymieniają poglądy przedstawiciele administracji rządowej, regulatora i nadzorcy, inwestorów, firm infrastruktury na czele z GPW i KDPW oraz oczywiście samych domów maklerskich.