Santander w ramach nowej współpracy zostanie jednym z kluczowych partnerów Scuderia Ferrari. Logo banku będzie pojawiać się na samochodach, kombinezonach i czapkach zawodników. W czasie trwania umowy partnerskiej Santander dostarczy Scuderia Ferrari rozwiązania, które będą wspierać zespół w realizacji planów osiągnięcia neutralności węglowej do 2030 r.

Banco Santander współpracował już z Formułą 1 pomiędzy 2007 a 2017 r.: w pierwszym okresie sponsorował angielskiego McLarena, w barwach którego w 2007 r. stratował Fernando Alonso, ulubieniec hiszpańskich kibiców, a od 2010 r. z współpracował z Ferrari (Alonso jeździł czerwonymi bolidami w latach 2010-2014). Poza współpracą z F1 Bank jest również głównym promotorem rozgrywek piłkarskich w Europie i Ameryce Łacińskiej. Obecnie sponsoruje hiszpańską LaLiga Santander (najwyższe rozgrywki piłkarskie w tym kraju) oraz Copa Libertadores (piłkarskie klubowe mistrzostwa Ameryki Płd.). Wcześniej Santander był m.in. sponsorem piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA.

Formuła 1 należy do najchętniej oglądanych sportów na świecie. Według danych międzynarodowej agencji badawczej Nielsen całkowita liczba widzów F1 w 2021 r. sięgnęła 1,5 mld. Prawie połowę widzów stanowią Europejczycy, na drugim miejscu są mieszkańcy obu Ameryk. Na 2022 r. zostało już potwierdzonych 23 wyścigów grand prix, a kilka z nich odbędzie się na największych światowych rynkach dla banku. Formuła 1 chce osiągnąć status neutralności węglowej do 2030 r.