W czwartek notowania Coinbase poszły w górę o 10 proc., ale w ciągu sesji zwyżka wynosiła nawet 44 proc. Ten tydzień może być rekordowy.

Kapitalizację Coinbase wywindowało porozumienie z BlackRock (Czarna Skała), gigantem rynku funduszy. Będzie on pomagał inwestorom instytucjonalnym w zarządzaniu i handlu bitcoinem.

Dla inwestorów Coinbase informacja o współpracy z BlackRock jest bardzo pożądanym sygnałem potwierdzającym, że jej status giganta w branży walut cyfrowych pozostaje niezachwiany, podkreśla Bloomberg.

Czytaj więcej

Będzie dochodzenie przeciwko Coinbase?

Owen Lau, analityk Oppenheimer & Co. zwraca uwagę, że taki potentat w świecie finansów jak BlackRock zdecydował się na współpracę z partnerem wywodzącym się z branży cyfrowej zamiast budować własny taki biznes.

Gwałtowny skok kursu Coinbase zwiększył jej kapitalizację o prawie 2 miliardy dolarów i po raz pierwszy od połowy maja przekroczyła ona 20 mld USD.

Pod tym względem Coinbase jest ponaddwukrotnie większa niż jej rywal Robinhood Markets, ale wciąż jej daleko do szczytowej wyceny z listopada 2021 na poziomie 75 miliardów dolarów.

Tegoroczna stopa zwrotu z akcji Coinbase Global wynosi minus ponad 64 proc.