Wojciech Zieliński

Dlaczego na Wall Street mamy do czynienia z deficytem strachu?

Mimo że na amerykańskim rynku akcji rozgościł się niedźwiedź, który boleśnie doświadczył inwestorów nie widać tam nadmiernego strachu.

Rosja niewypłacalna po raz pierwszy od 1918

Na skutek surowych sankcji Zachodu Rosji, po raz pierwszy od ponad stulecia, nie udało się uregulować zadłużenia zagranicznego, informuje Bloomberg.

Bitcoin w wirze historycznej zmienności. Co o jego perspektywach mówią opcje?

Takiej zmienności kursu najważniejszej waluty cyfrowej jak ostatnio jeszcze nie było, ale traderzy handlujący opcjami sygnalizują, że na tym rynku pojawiły się pozytywne sygnały.

Bitcoin po wstrząsach. Co zwiastuje toksyczny miks?

Dzisiaj w Azji kurs bitcoina po zwyżce o 1,6 proc. sięgał 20,665 tys. dolarów. Niemal w tym samym stopniu rósł wskaźnik MVIS Cryptocompare Digital Assets 100 index. Optymiści wypatrują sygnałów potwierdzających odbicie.

Bezprecedensowa interwencja Banku Japonii

Na japońskim rynku obligacji nowy tydzień zaczął się w spokojniejszej atmosferze. Sprawiła to bezprecedensowa interwencja Banku Japonii (BoJ). który w minionym tygodniu skupił z rynku papiery dłużne za rekordową kwotę 81 miliardów dolarów. Dzięki tej operacji rentowność obligacji skarbowych spadła poniżej kluczowego poziomu 0,25 proc.

Bitcoin wreszcie odbił się po rekordowej serii spadków

Po sobotnim nurkowaniu, kiedy najważniejsza waluta cyfrowa traciła 15 proc. i była notowana na poziomie 17,599 tys. dolarów, nastąpił ruch w górę. Wcześniej bitcoin zjeżdżał w dół przez kolejne 12 dni.

Bitcoin już poniżej 20 tys. dolarów

Po raz pierwszy od grudnia 2020 roku cena najważniejszej waluty cyfrowej spadła poniżej 20 tys. dolarów.

Szok majątkowy przyhamował złote byki. Goldman rewiduje ceny docelowe

W notowania złota uderzył silny szok majątkowy spowodowany przez osłabienie chińskiego juana na skutek lockdownów w Chinach, które są największym na świecie konsumentem tego kruszcu.

Bitcoin o krok od 20 tys. dolarów, kryptowaluty warte mniej niż bilion dolarów

Po spadku o 10 proc. bitcoin wylądował dzisiaj na poziomie 20,824 tys. dolarów i był najniżej od grudnia 2020 roku.

Bitcoin najniżej od 18 miesięcy. Kryptowaluty na łasce Fedu

Najważniejsza waluta cyfrowa świata na rynkach azjatyckich zanurkowała dzisiaj o prawie 9 proc. do poziomu 24,903 tys. dolarów. To najniższa cena od grudnia 2020 roku, podkreśla Bloomberg.