Stopy wzrosną we wrześniu?
"Większość członków Rady podkreślała [...], że samo ożywienie gospodarcze nie będzie wystarczające dla ograniczenia deficytu sektora finansów publicznych w Polsce do niskiego poziomu i niezbędne jest podjęcie działań zmierzających do racjonalizacji wydatków publicznych". To fragment protokołu z ostatniego posiedzenia RPP. To tylko potwierdza przypuszczenie, że brak wyraźnych ruchów ze strony rządu wymusi działania ze strony rady. Zatem im ciszej będzie o propozycjach cięć wydatków, tym bardziej prawdopodobne będzie głosowanie nad podwyżką stóp we wrześniu. U 10-11
Aktualizacja:
15.07.2010 15:07
Publikacja:
15.07.2010 15:07