Kamil Jaros

Jak mocno spowalnia rynek pracy?

Wczorajsza sesja na Wall Street nie przyniosła większych przetasowań.

Analiza poranna – Spółki technologiczne rozczarowują

Opublikowane wczoraj po zamknięciu sesji w USA wyniki Microsoftu oraz Alphabetu okazały się słabsze od prognoz, co zaciążyło za notowaniach kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy, a technologiczny Nasdaq spada aż o 1.6%.

Dobre dane z Chin nie pomagają

Na rynkach akcji w większości wypadków mamy do czynienia z niewielkimi zmianami. Kontrakty na indeks DAX znajdują się w okolicy 13800 pkt. Nadal strefa 13800-14000 pkt. działa jako opór. W przypadku kontraktów na indeksy amerykańskie także doszło do wyciszenia zmienności. Problem w tym, że mamy stabilizację raczej blisko lokalnych dołków, co może sugerować, że popyt jest bierny.

DAX zmaga się z oporami

W nocy wyceny kontraktów indeksowych nieco się podniosły, ale początek sesji w Europie zniwelował tą zwyżkę.

Indeksy odbijają się od oporów

Nastroje na rynkach nie są najlepsze. Przejawem tego jest spadek wycen akcji i osłabienie indeksów. Niemiecki DAX zaczyna dzień pod poziomem wczorajszego zamknięcia.

Lekki optymizm na rynkach akcji

Na rynkach akcji nastroje na początku tygodnia są nieco lepsze. Sesję regularną niemiecki DAX zaczyna od zwyżki wobec piątkowych poziomów.

Analiza poranna - wygląda to na sezonowe wrześniowe osłabienie

Zachowanie indeksów w tym tygodniu jest odmienne od tego, do czego przywykliśmy w ostatnim czasie.

Znikają ślady wczorajszej słabości

Indeksy rynków akcji po wczorajszej krótkiej fazie osłabienia dziś już się wspinają. Kontrakt na średnią przemysłową Dow Jones ponownie zbliża się do swojego rekordu.

Strach przed nieuniknionym

Rynki cierpią. Kontrakty na indeksy tracą na wartości, spada cena ropy i złota (tu spadek jest mały), a dolar się umacnia.

Mało optymizmu jak na nowe rekordy

Zachowanie indeksów akcji wydaje się spójne z ostatnimi wskazaniami wskaźników nastrojów. Te nastroje wśród inwestorów indywidualnych nie są wcale dobre.