ECM SA: Deprecjacja dolara amerykańskiego trwa.

RYNEK MIĘDZYNARODOWY Dzisiejsze notowania w Europie przyniosły kolejną falę deprecjacji dolara amerykańskiego. Maksimum wspólnej waluty wyniosło 1,4539. Dziś nie poznaliśmy żadnych istotnych informacji o charakterze makroekonomicznym z Eurolandu. Ilość noworejestrowanych bezrobotnych w USA wyniosła 455 tys, przy prognozie 440.

Aktualizacja: 26.02.2017 12:38 Publikacja: 18.09.2008 16:27

Odczyt ten jednak nie miał wpływu na kurs dolara. Dziś jeszcze poznamy indeks wskaźników wyprzedających LEI za sierpień. Oczekuje się (-0,2)%. Indeks Fed z Filadelfii spodziewany jest na poziomie (-10) pkt. W przypadku gorszych odczytów od prognoz, możliwe jest kontynuowanie dotychczasowego trendu na dolarze.

Złoto dalej zyskiwało na wartości. Maksimum tego metalu wyniosło 839,28 usd/oz.

RYNEK KRAJOWY

Rynek krajowy pozostawał pod wpływem rynku globalnego. Pomimo nienajlepszych odczytów makroekonomicznych dla złotego waluta nasza zyskiwała na wartości. Euro osiągnęło minimum na poziomie 3,3357, a dolar 2,3020. Inflacja PPI niewiele różniła się od prognoz i wyniosła 2%. Natomiast dynamika produkcji przemysłowej i budowlano-montażowej okazała się znacznie gorsza od prognoz. Wyniosła ona (-3,7)%. Na rynku jednak można zaobserwować popyt na nasza walutę ze względu na sytuację na świecie.

Maciej Kowal

ECM S.A.

Opracowany materiał jest opinią na temat rynku, stanowi wyraz najlepszej wiedzy autorów popartej informacjami z kompetentnych źródeł i nie stanowi "rekomendacji" lub "doradztwa" w rozumieniu Ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o obrocie instrumentami finansowymi. ECM S.A. nie ponosi odpowiedzialności za decyzje podejmowane na podstawie przekazanego materiału. Bez zgody ECM S.A. nie może być dystrybuowany lub przekazywany dalej.

Komentarze
Bitcoin znów pod szczytami
Komentarze
Zapachniało spóźnieniem
Komentarze
Powrót do równowagi
Komentarze
Intensywny tydzień
Komentarze
Argumentów coraz mniej
Komentarze
Bez paniki