Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 12.02.2017 23:49 Publikacja: 26.08.2012 13:08
Foto: ROL
Ostatnie dwie „Weekendowe..." przedstawiały czynniki, które moim zdaniem przemawiają za możliwością spadków cen akcji w najbliższych tygodniach. Czy ostatnich kilka sesji jest tego potwierdzeniem? Za wcześnie na takie wnioski, choć pamiętamy, że padł pierwszy sygnał słabości popytu, czyli spadek cen kontraktów pod poziom 2275 pkt. Sygnał padł, a więc w praktyce nie było wyboru i trzeba było zaryzykować. Wkrótce się przekonamy, czy warto było z tego sygnału skorzystać, czy też lepiej było oczekiwać na bardziej wiarygodne wskazanie, jakie pojawiłoby się po przełamaniu poziomu 2250 pkt. Z pewnością fakt, że zejście pod 2275 pkt. nie wywołało większego poruszenia, a ceny nie spadły pod 2250 pkt., sprawił, że aktualna jest nadal dyskusja, czy faza spadków cen już faktycznie się rozpoczęła.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
RPP obniżyła stopy procentowe w maju, pierwszy raz od 19 miesięcy, czym zadowoliła nie tylko uczestników rynków finansowych.
W RPP głosy o powrocie do obniżania stóp w lipcu, a inwestorzy przygotowują się do tego, dokupując stałokuponowe obligacje.
Trudno przewidywać obecne nastroje inwestorów. Pierwsze emisje w aktualnym stanie wzrostu niepewności rynkowej przyniosą wiele rozstrzygnięć.
Ostatnie sesje to okres stabilizacji na rynkach szczególnie w przypadku kursu złotego do euro i krajowego rynku stopy procentowej.
Oczekiwania na redukcje stóp procentowych w Polsce doprowadziły do obniżenia oprocentowania lokat bankowych i obligacji SP.
Rentowności polskich SPW delikatnie spadały w poniedziałek, co mogło mieć związek ze zbliżającym się posiedzeniem RPP.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas