Eurosnack zadebiutował

Prawa do akcji chorzowskiej spółki potaniały na otwarciu pierwszej sesji na NewConnect o 9 proc., do 1,04 zł. I dalej tracą na wartości

Publikacja: 01.07.2010 13:00

Eurosnack zadebiutował

Foto: Materiały Inwestora

Eurosnack sprzedał w ofercie prywatnej akcje nowej emisji po 1,1 zł i pozyskał nieco ponad 1 mln zł. Przeznaczy je m.in. na zakup nowych maszyn.

- Wejście na NewConnect jest dla nas dużym sukcesem. Przeszliśmy trudną drogę, aby się na nim znaleźć. Kiedy wiele firm upadało, my postawiliśmy na przemodelowanie naszej struktury sprzedaży. Pozyskaliśmy nowych kontrahentów, którymi są duże detaliczne sieci handlowe jak np. Carrefour czy Tesco – komentuje Mariusz Spirkowicz, szef spółki.

W czasie pierwszych pięciu miesięcy 2010 r. Eurosnack miał 2,76 mln zł przychodów ze sprzedaży – czyli o 160 tys. zł więcej niż rok wcześniej. W całym 2010 r. sprzedaż ma wynieść 7,26 mln zł. Nie wiadomo, jakie są szacunki dotyczące wyniku netto. Jednak prezes Spirkowicz podkreśla, że rok spółka powinna zakończyć na plusie.

Eurosnack działa na rynku spożywczym od 1996 r. W 2007 r. przejął Zakład Przemysłu Cukiernicznego Lajkonik. Spółka ma dwa zakłady: w Dobczycach i Chorzowie. Produkuje m.in. chrupki kukurydziane pod marką Chrupcie oraz biszkopty pod marką ZPC Lajkonik.

Spółka oferuje też produkty bezglutenowe, które mogą być spożywane przez osoby chore na celiakię. Szacuje się, że w Polsce jest obecnie około 380 tys. chorych na to schorzenie.

Eurosnack jest 33. tegorocznym debiutantem na NewConnect oraz 137. spółką notowaną na tym rynku.

Handel i konsumpcja
Answear.com schładza nastroje przed emisją
Materiał Promocyjny
Nowe finansowanie dla transportu miejskiego w Polsce Wschodniej
Handel i konsumpcja
Palikot przedstawił warunki układu
Handel i konsumpcja
Palikot zaproponował spłatę wierzycieli Manufaktury
Handel i konsumpcja
Krynica Vitamin chce mieć drugą nogę
Materiał Promocyjny
THE FUTURE OF FINANCE
Handel i konsumpcja
KNF potrzyma Kernel w niepewności
Handel i konsumpcja
Po cenowe okazje do internetu