Modern Commerce przejmuje właściciela Moliera2.com za 100 mln zł

Notowana na NewConnect spółka zapowiedziała dużą transakcję. Kurs akcji rośnie.

Publikacja: 20.05.2021 10:30

Modern Commerce przejmuje właściciela Moliera2.com za 100 mln zł

Foto: materiały prasowe

Rynek pozytywnie zareagował na ogłoszoną transakcję. W czwartek około godz. 10 kurs Modern Commerce rośnie o ponad 3 proc. do 2,4 zł.

Modern Commerce to grupa sklepów e-commerce związana z dobrami luksusowymi. Jest właścicielem sklepów internetowych ZłoteWyprzedaże.pl oraz Mamissima.pl. Wczoraj wieczorem spółka ogłosiła, że przejmie 100 proc. udziałów spółki IT Fashion Polska Group & Partners, właściciela marki Moliera2.com za 100 mln zł.

ITF jest wyłącznym właścicielem sklepu Moliera2.com. Pod tą marką działa również sześć  butików w wybranych miastach w Polsce  - w Warszawie, Poznaniu, Katowicach, Sopocie i Zakopanem. Przedstawiciele Modern Commerce podkreślają, że to jedna z największych tego typu transakcji na NewConnect.

- Potencjał przychodowy grupy po transakcji to ponad 100 mln zł rocznie, a Moliera2.com będzie perłą w naszej grupie - podkreśla Maciej Tygielski, członek zarządu Modern Commerce. Dodaje, że dzięki transakcji w grupie pojawią się efekty synergii.  Przychody całej firmy IT Fashion Polska Group & Partners wyniosły w ubiegłym roku 76,8 mln zł, w tym z kanału online pochodziło ponad 50 mln zł.

Modern Commerce w pierwszym etapie transakcji przejmie 80 proc. udziałów w IT Fashion Polska Group & Partners, z czego 60 proc. zostanie nabytych za 60 mln zł, a 20 proc. zostanie wniesionych tytułem wkładu niepieniężnego na poczet podwyższonego kapitału zakładowego. Drugi etap transakcji dotyczy nabycia po 10 proc. udziałów do 30 czerwca 2022 r. i 30 czerwca 2023 r.

O emisji akcji będzie decydować walne zgromadzenie zwołane na 16 czerwca. Z projektów uchwał wynika, że w planach jest emisja do 190 mln akcji (obecnie kapitał dzieli się na ok. 146 mln sztuk). Środki pozyskane z emisji zostaną przeznaczone również na dokapitalizowanie i rozwój spółek zależnych, działalności operacyjną i inwestycyjną oraz refinansowania zobowiązań pożyczkowych i dalszy rozwój grupy. Jej zarząd podkreśla, że chce też docenić  bieżących akcjonariuszy mniejszościowych i planuje umożliwić im proporcjonalne objęcie akcji po cenie równej emisyjnej (nie została jeszcze ustalona). Obecnie kapitalizacja spółki wynosi ok. 350 mln zł.

Handel i konsumpcja
Choć szara strefa się kurczy, to rośnie nielegalna sprzedaż alkoholu
Handel i konsumpcja
1000 osób do zwolnienia w Eurocashu
Handel i konsumpcja
Sklepy ostro walczą na ceny, a te będą znowu szybciej rosnąć
Handel i konsumpcja
Eurocash wyraźnie słabnie po wynikach
Handel i konsumpcja
Wittchen zarobił mniej, ale dywidenda w górę
Handel i konsumpcja
Eurocash miał 99,2 mln zł zysku netto, 1065,5 mln zł zysku EBITDA w 2023 r.