Deutsche Bank: Play spowoduje spadek cen u innych operatów komórkowych

Warszawa, 16.03.2007 (ISB) - Wejście na rynek nowej sieci telefonii komórkowej Play wywrze presję cenową na innych operatorów telefonii komórkowej i negatywnie wpłynie na wyniki grupy Telekomunikacji Polskiej SA (TP SA). Niskie ceny w sieci Play spowodują też, że straty Netii na udziale we właścicielu sieci, spółce P4, będą większe niż wcześniej oczekiwano, uważają analitycy Deutsche Banku.

Aktualizacja: 23.02.2017 05:38 Publikacja: 16.03.2007 14:15

"Komercyjny strat Play będzie bolesny dla należącej do grupy TP SA sieci Orange (presja cenowa) i redukcja stawek wydaje się nieunikniona. Jednocześnie Netia prawdopodobnie odnotuje większe straty niż się spodziewaliśmy dzięki niższym niż spodziewane cenom usług nowego operatora i dużym kosztom subsydiowania telefonów" - czytamy w raporcie Deutsche Banku, wysłanym do inwestorów w piątek.

Autor raportu Deutsche Banku, Krzysztof Kaczmarczyk uważa, że oferta nowej sieci Play jest innowacyjną alternatywą wobec aktualnej oferty rynkowej, ponieważ stawia na rozwiązania multimedialne, serwisy z wartością dodaną i prostotę taryf.

"Wierzymy, że Play może być postrzegana jako awangarda na polskim rynku telefonii komórkowej" - pisze analityk Deutsche Banku.

DB pozostaje jednak sceptyczny co do tego, czy nowej sieci uda się odnieść w długim terminie rynkowy sukces.

"Popyt na rozwiązania multimedialne jest stosunkowo niski. Propozycje cenowe wyglądają interesująco, ale nie przekonująco (30% poniżej średniej rynkowej, ale uwzględniając promocje w innych sieciach - tylko około 10% mniej od średniej). Awangardowy wygląd marki nie przyciągnie masowego klienta" - czytamy w raporcie. (ISB)

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego