Krutin za Trawińskiego

Aktualizacja: 26.02.2017 14:38 Publikacja: 23.08.2008 19:07

Prezes KGHM Mirosław Krutin może zostać członkiem rady nadzorczej Polkomtela. Zgodzili się na to nadzorcy Polskiej Miedzi na ostatnim posiedzeniu. Prezes zastąpi w radzie telekomunikacyjnej spółki Marka Trawińskiego, który zrezygnował miesiąc temu, jak tłumaczy, w związku z objęciem stanowiska wiceprezesa PGE.

Ustaliliśmy, że na najbliższym WZA Polkomtela, które zbierze się na początku września, jest punkt mówiący o zmianach w radzie nadzorczej. Z radą może pożegnać się także Henryk Baranowski, były wiceprezes PGE. KGHM i PGE mają odpowiednio 19,61 proc. i 17,56 proc. udziałów w Polkomtelu.

Trawiński razem z Arkadiuszem Gierałtem z departamentu inwestycji KGHM reprezentowali w radzie Polkomtela interesy Polskiej Miedzi od połowy maja. Z naszych informacji wynika, że rezygnację mógł złożyć także Gierałt. Nie wiadomo jednak, czy została przyjęta.

Zmiany w radzie Polkomtela mogą mieć także związek ze zbliżającym się końcem konfliktu akcjonariuszy tej firmy. Prezes KGHM może chcieć z bliska kontrolować transakcję kupna akcji od TDC.

Ponadto, jak sugerują niektóre media, tajemnicą poliszynela jest, że Krutin i Trawiński nie darzą się sympatią. Poza odmiennymi sympatiami politycznymi dzielą ich także wątki związane z pracą w KGHM. Między innymi właśnie członkostwo w radzie Polkomtela, na które liczył także Krutin.

Obecnie prezes Polskiej Miedzi zasiada w radach trzech spółek z grupy - Dialogu, Ecorenu i Metraco. Na największe profity może jednak liczyć w Polkomtelu. Wynagrodzenie członków nadzoru tej firmy sięga kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie.

Gospodarka
Piotr Bielski, Santander BM: Mocny złoty przybliża nas do obniżek stóp
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Gospodarka
Donald Tusk o umowie z Mercosurem: Sprzeciwiamy się. UE reaguje
Gospodarka
Embarga i sankcje w osiąganiu celów politycznych
Gospodarka
Polska-Austria: Biało-Czerwoni grają o pierwsze punkty na Euro 2024
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Gospodarka
Duże obroty na GPW podczas gwałtownych spadków dowodzą dojrzałości rynku
Gospodarka
Sztuczna inteligencja nie ma dziś potencjału rewolucyjnego