Oferta publiczna przyniosła uezpieczycielowi równowartość 17,8 mld USD, które pomogą mu spłacić pomoc, jaką otrzymał od Waszyngtonu podczas kryzysu. To największy debiut (IPO) w historii hongkońskiej giełdy.
Tego samego dnia rząd Indii zakończył przyjmowanie zapisów na 10-proc. akcji koncernu węglowego Coal India, który ma niemal monopolistyczną pozycję na tamtejszym rynku. Popyt przekroczył podaż 15-krotnie (sięgnął 48,7 mld USD), co oznacza, że cena waloru zostanie zapewne ustalona na maksymalnym przewidzianym w prospekcie emisyjnym poziomie. Na częściowej prywatyzacji spółki władze indyjskie zarobią więc równowartość 3,4 mld USD. Będzie to największa oferta akcji w historii Indii. Dotychczas statusem tym cieszył się debiut koncernu energetycznego Reliance Power w styczniu 2008 r.
Piątkowe transakcje potwierdziły, że ożywienie w dziedzinie IPO nabiera rozmachu. Jak wynika z danych agencji Bloomberga, tylko w październiku na światowych giełdach zadebiutowało 191 spółek. To najwięcej od grudnia 2008 r. Od początku roku debiutów było 1251, a ich łączna wartość sięgnęła 180,5 mld USD (514 mld złotych).
Choć do końca bieżącego roku zostały jeszcze ponad dwa miesiące, pod względem liczby i wartości IPO już jest on lepszy niż dwa minione lata. W 2009 r. na świecie zadebiutowało zaledwie 728 spółek, które zebrały z emisji akcji łącznie 110,9 mld USD. Rok wcześniej liczby te wyniosły odpowiednio 1120 i 120 mld.
Ośrodkiem ożywienia w dziedzinie IPO jest Azja. Na wschodzące giełdy tego kontynentu przypadło 41 proc. wartości wszystkich tegorocznych debiutów, a na dojrzałe rynki azjatyckie kolejne 30 proc. W tej drugiej grupie wyróżnia się Hongkong, gdzie wcześniej w tym roku zadebiutował m.in. Rolniczy Bank Chin.