Suma wymierzonych przez Komisję Europejską kar to 1,7 mld euro (7,1 mld zł). Najwięcej, aż 725 mln euro, zapłacić ma Deutsche Bank. Na francuskiego kredytodawcę Societe Generale i brytyjskiego RBS KE nałożyła odpowiednio 446 mln i 391 mln euro grzywny. Mniejsze kary wymierzyła amerykańskim bankom JPMorgan Chase, Citigroup i brytyjskiemu brokerowi RP Martin.

Kary są wynikiem ugody tych instytucji z Brukselą. Dwa banki, które ujawniły KE informacje dotyczące manipulacji, w które same także były zaangażowane – UBS i Barclays – uniknęły konsekwencji. W ich przypadku kary mogły wynieść odpowiednio 2,5 mld i 690 mln euro. Postępowanie wobec kilku innych instytucji nadal trwa.

Śledztwa w sprawie manipulacji stopami oprocentowania pożyczek na rynku międzybankowym toczą się równolegle w kilku krajach. Banki Barclays, UBS, RBS, Rabobank i ICAP zostały już za to ukarane w Wielkiej Brytanii, USA, Szwajcarii i Holandii.

Dochodzenie w UE dotyczyło zmowy banków przy ustalaniu stawki Euribor w latach 2005–2008 oraz Libor dla pożyczek międzybankowych w jenach w latach 2007–2010. Pracownicy ukaranych banków, zaangażowani w proces ustalania tych stóp, mieli się ze sobą komunikować w celu ustalenia optymalnego z ich perspektywy poziomu. Z oświadczenia KE nie wynika, czy bankom udawało się skutecznie wpływać na stopy, od których uzależnione jest oprocentowanie instrumentów finansowych, takich jak kredyty i swapy.