Trzech ekspertów wskazało po jednej spółce z zagranicznej giełdy, która ich zdaniem warta jest uwagi. Każdy podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.
Na wykresie spółki IBM mamy klasyczną sytuację. Cena dwukrotnie odbiła się od poziomu w okolicach 140,50 USD, tworząc podwójne dno. Aktywacja formacji nastąpiła po przełamaniu obszaru oporu w okolicach 149 USD. Po przełamaniu wspomnianego oporu obecnie trwa jego retest, a poziom ten powinien zadziałać obecnie jak strefa wsparcia. Zasięg formacji wynosi około 8 USD. Teoretycznie kurs powinien dotrzeć w okolice 157 USD. Jednak warto zwrócić uwagę na nieco niższy poziom 156 USD, który tworzą szczyty z sierpnia br. Warto również zwrócić uwagę na wczorajszą sesje, która zakończyła się formacją Pin Bara, która zapowiada ruch wzrostowy. W poniedziałek spółka pokazała wyniki finansowe. Przychody spółki spadły o 13,9 proc. w porównaniu z tym samym kwartałem w ubiegłym roku. Były również niższe, niż prognozy rynkowe. Obraz poprawia lepszy od prognoz zysk na akcję (EPS), który wyniósł 3,34 USD. Warto również pamiętać, że spółka w ostatnim czasie mocno potaniała. Historyczny szczyt znajduje się w okolicach 215 USD. Może to jest moment na chociaż niewielkie odbicie?
Na globalnych rynkach akcyjnych mamy ostatnio do czynienia z mozolną odbudową po gwałtownych spadkach z końcówki sierpnia. Z powrotem świetnie radzi sobie McDonald's, który pod koniec zeszłego tygodnia ustanowił szczyty hossy. Wiele osób pomyśli, że to zdecydowanie za wysoko aby próbować dołączyć do trendu, jednak wszyscy dobrze wiemy, że trendy trwają dłużej niż się może komukolwiek wydawać. Ponadto ostatnio doszło do ciekawej sytuacji technicznej, gdyż cena wybiła się z długoterminowego trójkąta symetrycznego/zwyżkującego, co daje nam podstawę do wzrostu o kolejne 20 USD. Cena przebiła ostatnio dwa kluczowe opory na 101,30 USD i 103,6 USD, które teraz będą najbliższymi ważnymi wsparciami. Wchodząc w pozycję długą na McDonald's należy pamiętać o jutrzejszej publikacji wyników za Q3. Wyniki zostaną opublikowane przed sesją. Konsensus zakłada EPS na poziomie 1,26 USD. Lepszy odczyt powinien współgrać z technicznym sygnałem kupna i dać paliwo do dalszej fali wzrostowej. Dobrym miejscem na zlecenie obronne stop loss będzie psychologiczna bariera 100 USD.
Zeszłotygodniowa deprecjacja nie naruszyła tygodniowego marubozu hossy – popytowej świeczki, której udało się przełamać długoterminowy negatywny układ kresek. Wykształcenie pełnej spadkowej trójki, powstałej w okresie czerwiec 2014 – październik 2015.r., uzmysławia, że prawdopodobnie korekta dobiegła ku końcowi. Lokalnie wykształcił się układ overbalance, który wespół z pozytywną dywergencją zachodzącą pomiędzy cenami, a tygodniowym RSI przemawia na rzecz zakończenia bessy. Testowi zostało poddane długoterminowe wsparcie wyznaczone przez kwietniowe maksima z 2011.r. i jak na razie wynik testu jest na korzyść byków. Problem pojawi się wówczas, gdy 18,3 euro zostanie przełamane – do tej wysokości obowiązuje wzrostowy outlook na spółkę.