Niedźwiedzie, czyli spółki z negatywnymi sygnałami analizy technicznej

Publikacja: 24.06.2024 06:00

Niedźwiedzie, czyli spółki z negatywnymi sygnałami analizy technicznej

Foto: AdobeStock

Asseco Poland po raz kolejny zawraca na oporze

Parkiet

Informatyczny gigant jest w ciekawym położeniu technicznym. Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i w tym akcje w wyniku wiosennej fali zwyżek podrożały z 70 do 88 zł. I podobnie jak w 2023 r., tak i w 2024 r. przełom maja i czerwca przyniósł silne schłodzenie. W minionym tygodniu kurs spadł do 80 zł, przebijając średnią z 50 sesji. W tym rejonie kumulują się lokalne wsparcia, co daje szanse na odbicie. Jeśli jednak rynek pójdzie ścieżką z ubiegłego roku, to i tak w średnim terminie może dojść do spadku do 70 zł. Wspomniana średnia stanowi teraz najbliższy techniczny opór.

Czytaj więcej

Byki wróciły. Na jak długo?

Big Cheese Studio z fałszywym wybiciem nad średnią

Parkiet

Czerwiec dla producenta gier jest bardzo zmienny. Na początku miesiąca cena akcji wzrosła do 30 zł, przebijając po drodze średnie z 50 i 200 sesji. Zapachniało zmianą trendu, ale ostatni tydzień przyniósł schłodzenie i powrót kursu w rejon 20 zł. Ruch w dół zbiegł się w czasie z premierą dodatku „Sushi” do gry „Cooking Simulator”, który zbiera bardzo słabe recenzje, na Steamie tylko 24 proc. z nich jest pozytywnych. Cała czerwcowa fala wzrostowa została zniesiona, a cena wróciła pod wspomniane średnie. Wzrosło zatem ryzyko powrotu na ścieżkę bessy.

Digital Network poniżej średniej z 50 sesji

Parkiet

Udziałowcy tytułowej spółki z branży cyfrowej reklamy ogłosili w minionym tygodniu, że chcą sprzedać prawie 636 tys. akcji. Ruszyło ABB, a rynek nie był z tego faktu zadowolony. Cena akcji spadła we wtorek o 10,9 proc. i przebiła średnią z 50 sesji. Po raz ostatni poniżej tej linii była rok temu, więc można to przebicie traktować jako sygnał ostrzegawczy. Środa i czwartek przyniosły stabilizację, której sprzyjał czwartkowy komunikat o odstąpieniu od ABB. Jeśli nie uda się szybko wrócić nad średnią 50-sesyjną, będzie rosło ryzyko schłodzenia do jej 200-sesyjnej wersji.

Byki i niedźwiedzie tygodnia
Kolejne uderzenie niedźwiedzi
Materiał Promocyjny
Financial Controlling Summit
Byki i niedźwiedzie tygodnia
Wakacyjna zmienność i aktywność inwestorów na GPW