Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Akcjonariusze Jastrzębskiej Spółki Węglowej mają za sobą udany tydzień. Kurs węglowego przedsiębiorstwa urósł o ok. 6,6 proc., choć niemal cały zasięg tej zwyżki miał miejsce w pierwszych dwóch dniach tygodnia. W kolejnych cena wahała się między 61,5 zł a 62 zł za walor. Utworzył się w ten sposób mały trójkąt, z którego w przyszłym tygodniu może się zrodzić kolejny ruch wzrostowy. Na korzyść kupujących (poza przebiciem średniej kroczącej) działają również rosnące obroty, które wskazują na większe zainteresowanie po przecenie.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Lipiec, jak na najlepszy statystycznie miesiąc roku przystało, zaczął się od ustanowienia maksimum wszech czasów przez indeks WIG. W czwartek notowania tego indeksu dotarły do poziomu 106 386 pkt.
Czerwiec 2025 r. przeczy historii. Do piątkowego popołudniu WIG zyskiwał od początku miesiąca ponad 1,8 proc., choć średnio traci w tym okresie ponad 1,3 proc. Za chwilę zaczyna się lipiec, którego przeszłość wróży dobrą przyszłość.