Notowania są w trendzie wzrostowym od marca ubiegłego roku – wówczas płacono za papier nieco powyżej 2 zł. Dopiero w ostatnim?czasie zwyżka napędzana jest wiadomościami płynącymi z toruńskiego przedsiębiorstwa.
30 października akcjonariusze rozszerzyli statut, dzięki czemu Krezus ma podjąć działalność jako firma geologiczna i wydobywcza. Do rady nadzorczej powołano specjalistów: prof. Andrzeja Jasińskiego (były dyrektor naczelny w KGHM), prof. Stanisława Rychlickiego (były szef rady nadzorczej PGNiG) i dr. Andrzeja Wojciechowskiego (Państwowy Instytut Geologiczny). Prezesem pozostaje Wiesław Jakubowski, właściciel pakietu zapewniającego 4,99-proc. głosów na walnym zgromadzeniu. Jednak jak dotąd zarząd milczy na temat harmonogramu wdrażania planu.
Wiadomo tylko, że pierwszym krokiem Krezusa ma być przejęcie od Romana Karkosika Przedsiębiorstwa Badań Geofizycznych w Warszawie.?Wartość transakcji można szacować na kilkanaście milionów złotych.
Październikowe NWZA upoważniło zarząd Krezusa do emisji maksymalnie 5,4 mln akcji (poniżej 9 proc. w nowym kapitale) w ramach kapitału docelowego. Uchwała przewiduje, że minimalna cena emisyjna wyniesie 20 zł – to poziom niewidziany od wiosny 2006 roku. Pieniądze z emisji pozwolą również na zakup specjalistycznego sprzętu. W dalszej perspektywie Krezus ma realizować projekty surowcowe – m. in. poszukiwania rud metali kolorowych, ropy i gazu poza granicami Polski.