Kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa spółka zawarła umowę z PKO BP na sprzedaż złota inwestycyjnego w dwudziestu głównych oddziałach tego największego w kraju banku detalicznego.
Dwa razy większa sieć
– Do tej pory umowy na dystrybucję złota w stacjonarnych placówkach mieliśmy jedynie z grupą banków spółdzielczych. W przypadku BOŚ i BZ WBK współpraca dotyczy wyłącznie sprzedaży w Internecie – mówi Grzegorz Zambrzycki, prezes Mennicy. – Dzięki umowie z PKO BP liczymy na znaczny wzrost sprzedaży złota osobom fizycznym. Poza tym inwestujemy w rozwój własnych sklepów stacjonarnych, takich jak w warszawskiej Arkadii czy w poznańskim Starym Browarze – dodaje.
Warszawskie przedsiębiorstwo zacieśnia też współpracę z BZ?WBK. Oferta założonego na początku zeszłego roku sklepu internetowego tego banku zostanie uzupełniona między innymi o półkilogramowe sztaby (zakup takiej ilości to wydatek rzędu ponad 90 tys. zł) oraz rozszerzona o monety kolekcjonerskie i numizmaty.
Ponadto Mennica dostarcza szlachetny kruszec bankom świadczącym usługi private banking, na potrzeby zamkniętych programów subskrypcyjnych dla ich klientów, ale prezes Zambrzycki nie ujawnia szczegółów.
Najwięksi dystrybutorzy kruszcu w Polsce działają głównie poprzez Internet. Nie tylko giełdowa Mennica zabiega o współpracę z partnerami posiadającymi sieć placówek stacjonarnych. Mennica Wrocławska współpracuje z Alior Bankiem.