Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 21.12.2016 05:05 Publikacja: 21.12.2016 05:05
Andre Gerstner, prezes Groclinu.
Foto: Archiwum
W IV kwartale 2016 r. rozpoczęła się seryjna produkcja i dostawy w ramach zamówień dla modeli VW Crafter i Opel Insignia. Z kolei produkcja seryjna dla VW Fastback planowana jest na I kwartał 2017 roku. Jednocześnie zarząd pracuje nad pozyskaniem kolejnych zleceń, które wypełniłyby portfel zamówień na kolejne lata. Firmie wyraźnie sprzyja utrzymująca się koniunktura w motoryzacji.
– Spodziewamy się utrzymania tendencji wzrostowej globalnego rynku motoryzacyjnego nie tylko w roku 2017, ale również w kolejnych latach. W Europie również, która jest kluczowym rynkiem dla Groclinu, oczekujemy tutaj wzrostu w nadchodzącym roku i w perspektywie kolejnych lat. Wolumen sprzedaży powinien utrzymywać się na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o nowe kontrakty, spółka cały czas dyskutuje z klientami na temat nowych zleceń i oczywiście liczymy na to, że efektem tych działań będzie wzrost zamówień dla Groclinu w nadchodzącym roku – wyjaśnił szef Groclinu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Pierwsza obniżka stóp to dawka optymizmu, ale wciąż otoczenie rynkowe jest wymagające. Spółka chce sprzedać więcej mieszkań i podtrzymuje zamiar wypłaty dywidendy.
Wciąż mamy rynek kupującego, oferta mieszkań jest wysoka, koszt kredytu też. Murapol stawia na wzrost sprzedaży i utrzymanie wyników.
Chociaż deweloper przekazał klientom znacznie mniej mieszkań, to osiągnął lepsze przychody i bardzo dobrą rentowność. Murapol celuje we wzrost sprzedaży w 2025 r.
Budowlany gigant zawalczy o wzrost przychodów w tym roku. Grupa ma gigantyczny portfel zamówień, ale kontrakty stopniowo, a nie błyskawicznie, będą się przekuwać w przychody i zyski. Mocno zdywersyfikowana firma zarzuca nowe – nomen omen – sieci.
W tym roku – dokładnie 12 maja – mija 15 lat od giełdowego debiutu spółki, która dziś jest największym konglomeratem finansowym w naszej części Europy. Jak giełdowa historia PZU wygląda z perspektywy czasu i jakie plany ma jedna z największych spółek notowanych w Warszawie?
Portfel zamówień na historycznym szczycie, ale jego przekuwanie na przychody i zyski nie będzie błyskawiczne. Cel na ten rok to poprawa względem 2024 r.
Zarysowana na początku kwietnia przez szefa NBP perspektywa obniżek stóp podniosła notowania akcji części deweloperów. W start nowego cyklu, po słabym pod względem sprzedaży mieszkań I kw., wierzą już prawie wszyscy. Jak może wyglądać scenariusz ożywienia?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas