Budownictwo

Atrem: Dobry kwartał i gruby portfel

2,6 mln zł zarobiła przez pierwsze trzy miesiące tego roku giełdowa grupa Atrem. To ok. 11 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2009 r. Przychody firmy wzrosły o 21 proc. i wyniosły 33,1 mln zł.

Przedsiębiorstwo świadczy usługi inżynieryjne i instalacyjne głównie z zakresu automatyki, elektroenergetyki i elektryki. Po niedawnym przejęciu spółki Dom-Mar sprzedaje też gazowe systemy grzewczo-klimatyzacyjne. Największa cześć przychodów (ok. 53 proc.) została wypracowana dzięki działalności w elektroenergetyce. Na początku roku zarząd zapowiadał, że w tym roku udział klimatyzacji w sprzedaży powinien wynieść ok. 7-8 proc. Na razie jest to niecałe 3 proc.

Portfel zleceń spółki na 2010 r. jest już wart 155 mln zł, czyli o 64 proc. więcej niż w tym samym czasie rok wcześniej. W całym 2009 r. Atrem wypracował 137,2 mln zł przychodów. Spółka wykonuje obecnie 255 zakontraktowanych umów, w tym podpisane niedawno, warte prawie 34 mln zł zlecenie od Hydrobudowy na wykonanie m.in. instalacji elektrycznych przy rozbudowie stadionu miejskiego w Poznaniu.

Atrem jest w trakcie łączenia swoich spółek zależnych: Contrastu i Elektro-Systemu. Według zarządu konsolidacja ma przynieść grupie co najmniej kilkaset tysięcy złotych oszczędności rocznie.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.