REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka

Ruszają zapisy na obligacje Aliora

W czwartek rozpoczną się zapisy na obligacje Alior Banku emitowane w ramach pierwszej publicznej oferty papierów dłużnych skierowanej do inwestorów indywidualnych.

Zapisy na obligacje Alior Banku rozpoczną się w czwartek, 14 kwietnia, i potrwają do czwartku, 28 kwietnia. W pierwszej publicznej ofercie obligacji Alior w ramach serii P1A zaoferuje sześcioletnie obligacje podporządkowane o łącznej maksymalnej wartości nominalnej 150 mln zł. Oprocentowanie w pierwszym okresie odsetkowym będzie stałe i wyniesie 5 proc. w skali roku. W kolejnych okresach odsetkowych oprocentowanie będzie zmienne, ustalane w oparciu o stawkę WIBOR 6M powiększoną o stałą marżę w wysokości 3,25 proc. Wypłata odsetek będzie następowała co sześć miesięcy. Papiery mają trafić do obrotu na Catalyst.

Minimalna wartość pojedynczego zapisu to 1000 zł, co nie powinno stanowić bariery dla inwestorów indywidualnych. Ciekawa jest konstrukcja ustalenia ceny emisyjnej. Będzie ona zależeć będzie od dnia złożenia zapisu - w dniu otwarcia subskrypcji będzie ona równa wartości nominalnej obligacji czyli 1000 zł, zaś w kolejnych dniach przyjmowania zapisów wzrośnie o wartość odsetek.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet"
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA