REKLAMA
REKLAMA

Firmy

Ergis: Integracja produkcji

Ergis, największy w Europie Środkowo-Wschodniej przetwórca tworzyw sztucznych, podjął decyzję o zintegrowaniu produkcji prowadzonej w Niemczech w jednym zakładzie.

Oznacza to konieczność przeniesienia dwóch linii laminacji twardych opakowań, obecnie znajdujących się w Galinie koło Hamburga, do Berlina, co powinno nastąpić do końca tego roku.

Ergis podaje, że maszyny zostaną przeniesione na miejsce, które zwolniło się po wcześniejszym przetransportowaniu części urządzeń z Berlina do Wąbrzeźna w woj. kujawsko-pomorskim. W efekcie w stolicy Niemiec pod jednym dachem będzie prowadzona laminacji twardych opakowań do żywności oraz produkcja folii PET. Te drugie obecnie również są wytwarzane na dwóch liniach.

Zarząd spółki szacuje, że koszty przenosin nie przekroczą 1 mln zł. Począwszy od przyszłego roku integracja produkcji laminatów i PET pozwoli jednak na około 3,5 mln zł oszczędności rocznie. W przyszłości grupa Ergis planuje sprzedaż nieruchomości posiadanych w Galinie.

W pierwszym kwartale grupa Ergis zanotowała prawie 165 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, co było wynikiem niewiele wyższym od osiągniętego rok wcześniej. Mocno wzrosły za to zyski. Czysty zarobek przekroczył wartość 7,8 mln zł. Tym samym był wyższy o 31,8 proc. od zanotowanego w pierwszym kwartale 2014 r.

Wyniki Ergisu w kolejnych kwartałach nadal powinny rosnąć. Grupa uruchomiła kilka tygodni temu dwie nowe linie produkcyjne wysokomarżowych wyrobów. Chodzi m.in. o linię do druku fleksograficznego w firmie zależnej Flexergis w Nowym Sączu. Wartość tej inwestycji wraz z infrastrukturą towarzyszącą wyniosła 8,5 mln zł. Ponadto uruchomiono linię do produkcji taśm PET w fabryce Ergisu w Oławie. Na nią wydano 12 mln zł.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA