Tytułowa 54-ka przedstawiona jest w poniżej tabelce. Są to spółki, których kursy akcji wyznaczyły w ubiegłym tygodniu co najmniej roczne maksimum notowań. Jak widać, oprócz podmiotów o niższej płynności i groszowej wycenie, jest tam sporo giełdowych tuzów. Mowa m. in. o KGHM, Comarchu, GPW i LiveChat Software. Co istotne – podobne rekordy wyznaczyły też trzy indeksy: sWIG80, WIG-Budownictwo i WIG-Informatyka.
I choć pierwsza połowa poniedziałkowej sesji w Warszawie upływała w spokojnej, umiarkowanie wzrostowej atmosferze, to co najmniej roczne maksimum notowań wyznaczyło aż 19 spółek. Są to: KGHM, Biomed Lublin, XTB, CI Games, PlayWay, Grodno, All In Games, Unimot, INC, Libet, 06Magna, Mirbud, Sygnity, Coal Energy, Simple, Ifirma, Unima, Digitree Group i Suwary. W przypadku pięciu mowa jest o historycznych rekordach notowań. Poniżej AT ich wykresów.
Biomed Lublin
Kurs akcji producenta leków rośnie dziś trzecią sesję z rzędu. Przed południem cena dotarła w porywach do 11,2 zł. Wcześniej klasycznie został pokonany poprzedni szczyt przy 8,5 zł, co była sygnałem kontynuacji ruchu. Jego dynamika jest jednak niepokojąca dużo. Ten niepokój podkręcają też wysoko położone linie RSI(14) i MACD, sygnalizujące wykupienie.