REKLAMA
REKLAMA

Transport

PKP Cargo. Mniejsze udziały w kolejowym rynku

W październiku po polskich torach przetransportowano 21,4 mln ton ładunków, czyli o ponad 5,5 proc. mniej niż rok temu – wynika z najnowszych danych Urzędu Transportu Kolejowego.
Foto: materiały prasowe

Jeszcze mocniej, bo o przeszło 8,6 proc. zmalała tzw. praca przewozowa. – Od początku tego roku widoczne jest mniejsze zainteresowanie transportem kolejowym, jeśli chodzi o przewóz towarów. Dlatego tak ważne jest szukanie nowych rynków i oferowanie kompleksowych usług transportowych przez przewoźników kolejowych – mówi Ignacy Góra, prezes UTK.

Powodów do zadowolenia nie może mieć zwłaszcza PKP Cargo. Wyniki przewozowe spółki spadają szybciej niż całej branży. W efekcie w październiku miała już 40,7-proc. udział pod względem masy i 44,2-proc. udział pod względem pracy przewozowej. Rok wcześniej sięgały one odpowiednio: 43,6 proc. oraz 48,3 proc. Udziały w rynku zwiększają za to firmy kolejowe należące do giełdowych koncernów: Lotos Kolej, Orlen Kol-Trans i Pol-Miedź Trans (należy do KGHM).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA