Technologie

Ailleron: Ekspansja zagraniczna

Informatyczna spółka Ailleron poprawia wyniki, na co wpływ ma ekspansja zagraniczna. Jej przykładem jest podpisana niedawno umowa ze spółką z Doliny Krzemowej. Notowania Ailleronu po publikacji raportu kwartalnego rosły pod koniec czwartkowej sesji o 4 proc., do 7,8 zł.
Foto: Adobestock

Od początku roku do końca września przychody Ailleronu wyniosły 95,87 mln zł wobec 73,2 mln zł rok wcześniej. Zysk netto sięgnął 3,46 mln zł w porównaniu z 3,15 mln zł rok wcześniej. Poprawa wyników to m.in. efekt zwiększonej sprzedaży amerykańskiej spółki zależnej.

W ciągu trzech kwartałów przychody wypracowane za granicą wyniosły 36,88 mln zł, co oznacza wzrost o 53 proc. rok do roku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: kup kwartalną e-prenumeratę, dostaniesz kolejny kwartał gratis!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.