REKLAMA
Czytaj e-wydanie
REKLAMA

Technologie

T-Mobile oszczędza i automatyzuje

– Tak jak zapowiadałem, w 2019 r., koncentrujemy się na poprawie zyskowności i podniesieniu wyniku EBITDA – powiedział w czwartek na spotkaniu z dziennikarzami Andreas Maierhofer, prezes T-Mobile Polska. Między innymi w ten sposób komentował wyniki finansowe telekomu za III kwartał. Operator podaje je tradycyjnie równolegle, jako uzupełnienie do danych prezentowanych przez właściciela – grupę Deutsche Telekom.
Foto: Fotorzepa, Adam Burakowski

W III kwartale T-Mobile Polska zanotował 1,61 mld zł przychodu, o 4,5 proc. mniej niż przed rokiem, a jego wynik operacyjny powiększony o amortyzację i koszty leasingu (tzw. EBITDAal) urósł w tym samym czasie o 3,4 proc., do 423 mln zł. Według Maierhofera spadek przychodów wynika z zaniechania obrotu hurtowego urządzeniami takimi jak smartfony. Za to, jak zaznaczył, za sprawą wzrostu wpływów z usług mobilnych struktura sprzedaży się poprawiła.

Austriak zapowiedział wcześniej, że w całym 2019 r. wynik EBITDA będzie wyższy niż w roku ubiegłym. Na razie to się udaje. Pomóc mają w tym oszczędności. Dotknęły one ponownie pracowników firmy. Maierhofer uprzedził ich o tym jakiś czas temu. W czwartek podał dokładne informacje na ten temat. Według niego do końca I kwartału przyszłego roku operator zwolni 294 osoby. Redukcje dotknąć miały zaplecza administracyjnego oraz mniej rentownych sklepów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Kup eprenumeratę Parkietu w promocji i #zostanwdomu
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA