REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Personalne roszady w grupie Sygnity

Firma Cron zażądała zwołania walnego zgromadzenia. Chce wyboru członków rady nadzorczej w drodze głosowania grupami. Dlaczego?
Foto: Adobestock

Zarząd Sygnity zadeklarował, że zwoła NWZ w związku z wnioskiem akcjonariusza, czyli firmy Cron, kontrolującej 24,2 proc. kapitału. Ta uzasadnia, że proponowane głosowanie grupami nad zmianami w radzie nadzorczej ma na celu „wzmocnienie skuteczności nadzoru nad bieżącą działalnością spółki z uwzględnieniem interesu wszystkich akcjonariuszy".

Wizerunkowe problemy

Głosowanie grupami spotykamy np. w spółkach, w których jest konflikt w akcjonariacie. Z naszych informacji wynika, że w Sygnity takiego konfliktu nie ma, natomiast Cron może się obawiać, czy inni akcjonariusze i wierzyciele spółki stoją po jego stronie, bo – wizerunkowo – wsparcie tego inwestora jest problematyczne. Z Cronem związany jest Paweł Z., który kilka miesięcy temu był przewodniczącym rady nadzorczej Sygnity. On oraz Mariusz N. – ówczesny prezes Sygnity – zostali w czerwcu zatrzymani przez CBA w związku z podejrzeniem korupcji w ramach zamówień publicznych w Poczcie Polskiej. Mariusz N. w czerwcu zrezygnował ze stanowiska, a Pawła Z. akcjonariusze Sygnity odwołali pod koniec lipca.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA