Technologie

Gry: Indeks najniżej od czerwca

WIG.GAMES był w piątek najgorszym indeksem branżowym na warszawskiej giełdzie.
Foto: Fotorzepa, Radek Pasterski

Po południu tracił ponad 4 proc., a w dół ciągnęły go dwie spółki: CD Projekt i Ten Square Games. Za akcję tej pierwszej trzeba było zapłacić 188,4 zł po spadku niemal o 6 proc. Wyprzedaży towarzyszył wysoki obrót. Tylko do godz. 16 właściciela zmieniły akcje o wartości sięgającej 140 mln zł. Studio nie podawało informacji, które mogłyby uzasadniać taką przecenę.

W opinii większości analityków akcje CD Projektu są przewartościowane. Na spadek notowań grają też globalne fundusze. W rejestrze krótkiej sprzedaży publikowanym przez KNF aktualną pozycję na akcjach CD Projektu mają cztery podmioty: Kintbury (0,7 proc. pozycji netto), Eminence (0,64 proc.), Schonfeld Strategic Advisors (0,52 proc.) i Arrowstreet (0,6 proc.).

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.