Technologie

Cherrypick Games: Zakończony spór dobrze wieszczy

Producent i wydawca gier mobilnych wznawia przejście na GPW. Zamierza złożyć w KNF wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego. Spółka liczy, że zmiana rynku notowań nastąpi na przełomie roku.

Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games

Foto: materiały prasowe

– Zgodnie z naszymi deklaracjami rozpoczynamy proces przeniesienia akcji na główny parkiet. Od dawna widzimy tam swoje miejsce. Już w styczniu 2019 r. złożyliśmy prospekt w sprawie przejścia z NewConnect – mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games. Problemem był spór z fińską firmą KuuHubb Oy. W 2018 r. studio podpisało umowę przeniesienia własności gry „My Hospital" na studio. Finowie popadli jednak w problemy finansowe, co zaczęło oddalać możliwość realizacji spłaty 2,6 mln euro za prawa do gry. W ciągu roku notowania Cherrypick Games znacząco spadły.

– Dziś, po wygranym postępowaniu przed Sądem Arbitrażowym (FAI) przy Fińskiej Izbie Gospodarczej w Helsinkach z KuuHubb Oy i uzyskaniu potwierdzenia wszystkich swoich roszczeń, jesteśmy gotowi, by doprowadzić rozpoczęty proces do końca – zapewnia Kwaśnica.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.