REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Comp. Kowenanty pod lupą

Naruszony wskaźnik płynności. Co zrobi BNP Paribas?
Foto: www.sxc.hu

Notowania Compu w ostatnich tygodniach utrzymują się na stosunkowo stabilnym poziomie, natomiast kurs zależnego Elzabu systematycznie spada. Inwestorzy zastanawiają się, jakie dla całej grupy będzie II półrocze. W pierwszym Comp wynikami nie zachwycił. Były gorsze niż w analogicznym okresie zeszłego roku. W raporcie możemy też wyczytać, że na koniec czerwca spółka nie wypełniła jednego z kowenantów.

Chodzi o zapis umowy z BNP Paribas, dotyczący wskaźnika płynności. Wyniósł 1,1 wobec wartości referencyjnej 1,2. Spółka czeka teraz na stanowisko banku, ale jest dobrej myśli i nie widzi ryzyka wypowiedzenia umów kredytowych. Zarząd przypomina, że analogiczna sytuacja związana z naruszeniem wskaźnika płynności była na koniec 2018 r. i spółka otrzymała wtedy stosowną zgodę. Comp podkreśla również, że gdyby skorygował wskaźnik o wartość obligacji refinansowanych zobowiązaniami długoterminowymi bankowymi to kształtowałaby się on na poziomie nieco ponad 1,3.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA