REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Bloober Team tanieje po premierze

Nowa gra „Blair Witch” cieszy się dużą popularnością, ale notowania krakowskiego studia dziś mocno zniżkują.
Foto: materiały prasowe

W poniedziałek przed południem kurs Bloober Teamu wynosi 65,9 zł, co oznacza przecenę aż o 17 proc. Uwagę zwraca też wysoki obrót – jego wartość od rana przekroczyła już 6 mln zł, co jak na NewConnect jest bardzo wysokim wynikiem. W piątek po południu ruszyła sprzedaż najnowszej gry Bloobera „Blair Witch."

- Myślę, że pierwszy tydzień sprzedaży da nam pełną świadomość na temat trendu. Liczymy jednak na bardzo szybki zwrot poniesionych kosztów produkcji i marketingu. Wierzymy, że zaplanowane działania sprzedażowe będą dla nas podstawą do całkowicie nowych poziomów przychodowych. Myślę, że już wkrótce podzielimy się z naszymi akcjonariuszami dobrymi informacjami o przychodach – mówi, cytowany w komunikacie, prezes Bloober Teamu Piotr Babieno.

Bloober Team nie podał konkretnych danych sprzedażowych, ale podkreślił, że gra ma najlepsze otwarcie w historii spółki. Po trzech dobach tytuł znajduje się w TOP 25 najchętniej kupowanych światowych bestsellerów. Średnia ocen zebrana od magazynów branżowych plasuje się na poziomie 74 proc. "Blair Witch" otrzymał też blisko 900 recenzji na portalu Steam, których średnia wynosi 68 proc. i – jak zaznaczyła spółka- po szybkim naprawieniu błędów rośnie.

"Blair Witch" jest grą z gatunku survival horror, która powstała na podstawie filmu z końca lat 90. W piątek wieczorem gra zadebiutowała w wersji na komputery PC oraz na konsolę Xbox One.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA