Technologie

Play chce pogodzić udział w aukcji 5G z wypłatą dywidendy

Maksymalnie 1,5 mld zł za pasmo sieci 5G spodziewa się Urząd Komunikacji Elektronicznej w 2020 r. – wynika z naszych informacji. Zarząd Playa nie oczekuje ostrej licytacji.

Jean-Marc Harion, prezes P4, uważa, że aukcja pasma 5G nie będzie dla operatorów bardziej kosztowna niż przetarg.

Foto: materiały prasowe

Nawet o 8,78 proc., do 33,46 zł, drożały na wtorkowej sesji akcje Play Communications, właściciela sieci komórkowej Play, po tym jak firma pozytywnie zaskoczyła wynikami za II kwartał i podniosła prognozy, utrzymując deklarację, że także w 2020 r. wypłaci dywidendę.

1,5 mld zł z aukcji 5G?

Walory Playa drożały, mimo że Urząd Komunikacji Elektronicznej podjął decyzję, iż w przyszłym roku rozdysponuje pasmo sieci 5G (zakres 3,4–3,8 GHz) w formie aukcji.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.