Technologie

Comp: Planowany buy back podbija notowania

Na 31 sierpnia zwołano walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki Comp. Będzie decydować o upoważnieniu zarządu do przeprowadzenia skupu akcji.

Robert Tomaszewski, prezes Compu

Foto: materiały prasowe

Chodzi o maksymalnie 295,9 tys. sztuk (kapitał zakładowy dzieli się na ponad 5,9 mln). Cena akcji nabywanych przez spółkę miałaby się mieścić w przedziale 80–150 zł. Ta informacja przełożyła się na wzrost notowań. W środę po południu za papier Compu trzeba było zapłacić 69 zł, po zwyżce o 5 proc. Towarzyszył jej wzmożony (jak na tę spółkę) wolumen. Jego wartość tylko w pierwszej połowie sesji przekroczyła 1,4 mln zł (wolumen ponad 21 tys.). Dla porównania: średnio w ciągu dnia, licząc od początku tego roku, właściciela zmieniało niespełna tysiąc akcji, co przekłada się na średnią wartość obrotu wynoszącą zaledwie 58 tys. zł.

Akcje mają być kupowane z 44,4 mln zł kapitału rezerwowego. Upoważnienie zarządu będzie trwać do końca 2024 r. Z projektów uchwał wynika, że walory będą mogły być skupowane w drodze zleceń maklerskich, transakcji pakietowych, umów cywilnoprawnych bądź ogłoszenia wezwania. Spółka deklaruje, że skup odbędzie się w taki sposób, aby zapewnić równe traktowanie wszystkich akcjonariuszy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Wyjątkowa okazja: Półroczna e-prenumerata Parkietu 50% taniej
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.